Basurama

Jorge Díez

Dier + Noaz

Santiago Sierra

Mabi Revuelta

David Elguea

Gustav Hellberg

Studio Kawamura-Ganjavian

Wilfredo Prieto

Dora García

Alicia Framis + Michael Lin

Pablo Valbuena

Warren Neidich + Elena Bajo

Diana Larrea

Gustavo Romano

Colectivo Tercerunquinto

Arturo-Fito Rodríguez

Ludotek

Edith Alonso

Leopoldo Amigo

Imanol Garaizabal Pildain (logela)

Ben Frost

Kyong Park

Debashis Sinha

Iván Argote

Cecilia Andersson

Simon Greenan + Christopher Sperandio

Juan Antonio Álvarez Reyes

Wade Matthews

Carolina Jonsson

WUNDERKAMMER (bblab / G+W gálvez-wieczorek / MISC)

Kawamura Ganjavian

Adriana Salazar

Lara Almárcegui

Annemarie Steinvoort

Fausto Grossi

Vít Havránek

Eugeni Bonet

Joaquim Dols Rusiñol

Dan Perjovschi

Mikel Arbiza de Perros Callejeros Films

Todo por la praxis

Henry Eric Hernández García

El perro

Lorma Marti

Teddy Cruz

Iñaki Larrimbe

Sans Façon

Laurence Bonvin

Luis Úrculo Cámara

José Luis Corazón Ardura

Estibaliz Sadaba

Warren Neidich+Elena Bajo

Mauricio Bejarano

Yolanda de los Bueis

Zurine Gerenaberria

Paul Devens

Yves Couossement

Discoteca Flaming Star

Óscar Lloveras

Josep-Maria Martín

Guillaume Désagnes

Nelson Brissac

Izibene Oñederra Aramendi

Puy San Martín y Nerea Lekuona (Sinbait creaciones)

Mandla Reuter

Javier Duero

Alfonso Gil + Francis Gomila

David W. Halsell

Miguel Gil

Luis Eligio Pérez

Wolfgang Weileder

Saskia Sassen

Mikel Arbiza of Perros Callejeros Films

Andreas Templin

Annamarie Ho + Inmi Lee

Jean François Prost

Matthew Verdon

María Inés Rodríguez

Vanesa Castro López

Sarah Boothroyd

Hernani Villaseñor

Itziar Okariz

Nexus Art Group

Eva González-Sancho

Gloria Zein

Furallefalle-FAF (Vanesa Castro + Iñaki López)

Chus García Fraile

Tanja + Zvonka

Xuban Intxausti

451

Antoni Mercader

Patrick Courtney

Josh Goldman

Santiago Cirugeda

Jota Castro

Fernando Prats

Maya Watanabe

Guillaume Ségur

Andrew Senior

Tanadori Yamaguchi + Maki Portilla-Kawamura + Key Portilla-Kawamura + Ali Ganjavian

Left Hand Rotation

International Festival

Dirk Vollenbroich

Juan Carlos Robles

Iñaki López Ordóñez (Fur Alle Falle)

Virginia Corda + Maria Paula Doberti

Daniel Silvo

Hong-Kai Wang

Petra Dubach + Mario Van Horrik

Arnoud Schuurman

Wolf D. Schreiber

Susan Phillipsz

Leopold Kessler

Fernando Llanos

STEALTH.unlimited (Ana Dzokic / Marc Neelen)

Anno Dijstra

Anikka Ström

Apolonija Šušteršič + Meike Schalk

Rocio Gracia

Andrés Jaque / Oficina de Innovación Política

Javier Díez Ena

EXPRIMENTOLIMON

Alexander Vaindorf

Nicole Cousino + Chris Vecchio

Fabricio Caiazza

Yamashita + Kobayashi

María Cañas

Susanne Bosch

Izibene Oñederra

Alexander Gerdel

Johanna Billing

Tere Recarens

Vanesa Castro López (Fur Alle Falle)

Manuel Calurano y Anna Raimondo

José Dávila

Uriel Fogué

Etoy.CORPORATION

Ginard + Gine's

Alfredo Pérez Bravo

Bartolomeo Pietromarchi

Tao G. Vrhovec

Cristian Villavicencio

Compañía de Caracas

Lisa Cheung

Jouni Tauriainen

Lobo Pasolini

Oswaldo Macià

Carola Cintrón Moscoso

Pedro Torres

Sonia Leber + David Chesworth

Gregory Büttner

María Alos + Nicolás Dumit

Democracia

C.A.S.I.T.A.

Rebekka Reich + Anne Lorenz

Antoni Muntadas

Raúl Bajo Ibáñez

Javier Ávila

Maribel Doménech / Emilio Martínez

Fernando López Castillo

Eldad Tsabary

Avelino Sala + Dano

Fernando Baena

LaHostiaFineArts (LHFA)

Ramon Parramon

Maider López

Raimond Chaves

Emancipator bubble